Nadační fond Inka

 

Druhý dopis od našeho "kmotřence"

Cristhianův dopis Začátkem roku 2010 přišel další dopis od našeho vzdáleného "kmotřence" Cristhiana. Měli jsme radost, protože Cristhian skončil 3. třídu (v Peru končí školní rok v prosince, pak mají děti hlavní prázdniny) jako druhý nejlepší. Namaloval nám další obrázek a napsal, že o Vánocích dostal moc dobré cukroví.
 
Dopis ve španělském originále, obrázek i Cristhianův diplom si můžete sami prohlédnout.
Cristhianův obrázek
 
A tady je český překlad Cristhianova dopisu:
 
Ccochapata, 30. prosince 2009
Milý kmotře: VOŠ EKONOMICKÝCH STUDIÍ Z NADACE INKA
Nejprve Ti zasílám bratské pozdravení od Tvého chráněnce Christiana Gustava Hancco Manos. Chtěl bych Ti říci, že jsem v roce 2009 dokončil svá studia spokojený, kmotře, protože mi nescházely žádné školní pomůcky jako sešity, tužky, guma, barvy a další. Také jsem měl knihy a za to vše Vám ještě jednou děkuji, stejně jako za všechny školní potřeby, jelikož jsem dostal celou uniformu, boty a sandály i batoh, který jsem také potřeboval. Kmotře, prosím Vás z celého srdce, abyste mě dále v tomto roce podporoval. Vždycky až dosud jsem do školy chodil správně oblečený a upravený, s nachystanými věcmi a s napsanými úkoly, a letos to pro mě, kmotře, nebylo těžké, protože jsem dostal učebnice, které jste mi poslal.
Také bych Vám chtěl napsat, že se mi ve škole líbilo s mými spolužáky, a také se známkami jsem spokojený. Rád dělám úkoly, které nám učitel zadává. Ujišťuji Vás, že se budu stále snažit a budu studovat, až se ze mne stane profesionál, stále s Vaší pomocí.
Také bych Vám, kmotře, chtěl poděkovat za to, že jsme na Vánoce dostali cukroví, čokoládu i bábovku, jaké jsme dřív bez Vaší pomoci nikdy neměli, mockrát Vám za to děkuji, kmotře.
Také Vám teď chci napsat, že jsem moc rád, protože jsem ve škole dostal diplom za druhé místo za práci v roce, který právě končí. A teď, o prázdninách, si budu stále opakovat ze sešitů a učit se všechny předměty. Teď se cítím jako šťastný kluk, a ne jako předtím. A také doma jsem hodný a vždy poslouchám rodiče i své starší sourozence. Jsem rád veselý a líbí se mi, když si můžeme povídat se spolužáky. Rád hraju fotbal. A také chodím, kmotře, moc rád upravený. Za rok už budu ve čtvrté třídě prvního stupně. Mnohokrát Vám děkuji za všechnu Vaši pomoc a moc prosím, abyste mi dál pomáhal, abych mohl pokračovat ve studiu.
Z celého srdce Vás zdravím, za Tvoji pomoc, kmotře, Tě moc objímám.
Mám Tě moc rád a moc Ti děkuji.
Cristian Gustavo Hanco Manos

 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +