Nadační fond Inka

 

Další dopis od našeho "kmotřence"

Cristhianův dopis
V březnu 2010 začal náš kmotřenec Cristhian chodit do 4. třídy, napsal nám o začátku školního roku a všech pomůckách, které dostal. I v Peru se potýkali se záplavami, měli dokonce zatopenou školu, ale naštěstí bylo všechno zase brzy v pořádku.
 
Dopis v originále, další obrázekdarovací smlouvu, kterou jsme Cristhianovi uhradili další rok jeho školní docházky, si můžete sami prohlédnout.
Cristhianův obrázek
 
A tady je český překlad Cristhianova dopisu:
 
Ccochapata, 18. března 2010
Milý kmotře: VOŠ EKONOMICKÝCH STUDIÍ
Drahý kmotře,
Nejprve Ti zasílám srdečný pozdrav. Doufám, že se Ti dobře daří, a že jsi zdráv. A teď bych Vám chtěl, kmotře, říct následující: děkuji Ti z celého srdce za Tvou velkou pomoc. Dne 14. března tohoto roku jsem dostal své školní pomůcky. Jsou to: sešity, pera, krabička pastelek, krabička fixů, náčrtník, milimetrový papír, dvě tužky a kružítko. A proto jsem, kmotře, šťastný. Moc Vám děkuji, že jsem všechno dostal. Já se budu stále maximálně snažit, abych Vás nezklamal. A chtěl bych tak pořád pokračovat, aby se ze mě stal profesionál, pokud mě, kmotře, budete dál podporovat až do dalších stupňů studia. Navíc bych Ti chtěl, kmotře, říci, že si o prázdninách stále opakuji látku ze sešitů a abych nezapomínal, pročítám si znovu učebnice. Měli jsme také starosti, byly tu záplavy, protože letos moc pršelo, zaplavila se naše třída. Ale díky civilní obraně, která okamžitě zasáhla, jsme dostali nové prefabrikované buňky. Já už jsem, kmotře, naštěstí ve škole. Kmotře, slibuji Ti, že se letos budu s velkou chutí učit, abych opět získal diplom. A vždycky Ti budu psát, abych Ti vyprávěl o svých studiích.
Také jsem si naplánoval osobní rozvrh času: nejprve vstanu v pět hodin ráno, hned si vyčistím zuby a jdu do koupelny, kde jsem do šesti hodin, mezi šestou a sedmou hodinou snídám a chystám se před odchodem do školy. V půl osmé se rozloučím s rodiči a jdu do školy společně se svými bratry. V osm ráno jsme ve škole. Ale já si vždy pospíším, kmotře, a nejprve jdu pozdravit své učitele, potom své spolužáky a našeho třídního učitele, který se jmenuje Edgar Pinto Huanaco. Náš učitel často kontroluje, jestli jsme čistí a proto chodím do školy vždy dobře umytý a s čistou uniformou. Také se kontroluje, zda jsme ve škole včas, proto přicházím vždy přesně a s připravenými úkoly. V jednu hodinu odcházíme ze školy a domů přicházíme ve dvě hodiny odpoledne. Po obědě pomáhám do pěti hodin mamince. V pět hodin večeříme a po večeři si dělám do sedmi do večera úkoly. A před spaním si vyčistím zuby. Tak jsem si rozvrhl svůj den.
Ještě jednou Ti, kmotře, za všechno děkuji z celého srdce a moc Tě objímám a přeji Ti pevné zdraví. Loučím se s Tebou s velkou něhou a děkuji Ti, mám Tě z celého srdce rád
Cristian Gustavo Hancco Manos

 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +