Exkurze do předvánočních Drážďan 2010

13. 12. 2010

Po loňském úspěchu uspořádala naše škola pro studenty opět exkurzi za předvánoční atmosférou Drážďan. Díky velkému zájmu byly tentokrát vypraveny dva autobusy a za doprovodu vyučujících Mgr. Zuzany Beňové, Mgr. Martina Beňa, Mgr. Jiřiny Horálkové a Venduly Peškové zamířily v pondělí 13. prosince do saské metropole, která je též přezdívaná Florencií na Labi.

Po příjezdu do města jsme se vydali za krásami více než půlmilionového města. Prošli jsme si Zwinger, obdivovali Semperoper, nedaleko katolické katedrály Hofkirche jsme se fotili na tzv. balkónu Evropy - Brühlsche Terrasse, zastavili se u dominanty Frauenkirche, která byla znovu obnovena a slavnostně vysvěcena 30. října 2005. Poté jsme se přesunuli na náměstí Altmarkt, kde se nachází již tradičně jeden z nejstarších vánočních trhů v Německu, tzv. Striezelmarkt. Zde měli studenti rozchod, někteří se vydali po vánočních trzích, jiní navštívili např. obrazárnu ve Zwingeru.

Unavení a s plnými taškami vánočních dárků jsme nastoupili do autobusů a nechali se odvézt zpět do Prahy. Aby nám cesta ubíhala, pustili jsme si film tematicky zaměřený na konec II. světové války a ničivé bombardování města.

Několik situací a míst z exkurze přibližují fotografie v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2024
GrudaldSoft +