Krkonoše 2009

11.-18. 1. 2009
Lyžařský kurz studentů SPŠPT

V lednu 2009 proběhl tradiční lyžařský výcvik žáků druhých ročníků. Cesta autobusem byla v pohodě, poté již jen něco málo přes hodinku stoupání do kopce a byli jsme na místě. Batožinu a lyže nám naštěstí odvezla rolba, jinak by šlo zřejmě o celodenní výstup - soudě podle některých výrazů. Pak nás již přivítala Pražská bouda nedaleko Pece pod Sněžkou, která se na následující týden stala naším domovem. Počasí bylo nádherné - sluníčko, sníh. S trochou škodolibosti jsme občas vzpomínali na zamlženou Prahu a kolegy, kteří v ní zůstali.

Lyžařský výcvik znamená především lyžování a toho si všichni užili dosyta – dopoledne i odpoledne, na sjezdovkách i na běžkách. Několik odvážlivců se pokoušelo zkrotit také skateboard – někdo s větším, někdo s menším úspěchem. Součástí kurzu bylo natáčení techniky jízdy na kameru a následný večerní rozbor. K tomu se připojilo pár fotek z každého dne a o zábavu bylo postaráno.

Samozřejmě zbyl čas i na další věci, takže se téměř každý den konala nějaká naučná akce – ať už šlo o techniku lyžování, vybavení či údržbu lyží nebo besedu se svérázným členem Horské služby, který si rozhodně nebral servítky k žádnému tématu. Příjemný byl také výlet do Pece pod Sněžkou. Poslední večer se změnil v rej masek s následnou diskotékou, což byla taková pěkná tečka za kurzem.

Týden na horách utekl jako voda, celou dobu nám přálo nádherné počasí, takže snad nikomu se nechtělo zpátky do "všedních dnů". Dnes už celý pobyt připomíná jen několik fotografií v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +