Zájezd do Francie 2012

7.−16. 9. 2012

Pro studenty francouzštiny denního i dálkového studia jsme jako každoročně uspořádali poznávací zájezd do Francie, tentokrát do Provence.

Sedmého září jsme odjeli na poloostrov Giens, kde jsme týden bydleli v zařízených mobilhomech. Každý den jsme podnikali pěší nebo autobusové a lodní výlety. Poznávali jsme krásnou provensálskou přírodu a historické památky, projížděli jsme místy, kudy vedly cesty Římanů i Napoleonových vojáků.

Poloostrov Giens, na který vedou z pevniny dvě šíje, mezi nimiž je solné jezero, jsme obešli po pobřežní stezce a obdivovali se krásným výhledům na moře. Navštívili jsme stará městečka Grimaud se středověkým hradem a kostelem z 12. století, Ramatuelle, známé výletní město St. Tropez a nedaleké lázeňské město Hyéres.

Nejdelší výlet jsme podnikli do největšího a nejhlubšího evropského kaňonu řeky Verdon, který je hluboký 700 metrů a dlouhý více než dvacet kilometrů. Navštívili jsme skalní městečko Moustiers Sainte−Marie, proslulé výrobou fajáns. Předposledním navštíveným místem bylo cisterciácké opatství Abbaye du Thoronet z 12. století, jedno ze tří nejvýznamnějších v kraji. Byli jsme také na exkurzích ve vinařství a ve výrobně parfémů Fragonar.

Na poslední výlet jsme se vydali lodí na ostrov Porquerolles, osídlený již několik století před naším letopočtem. Nyní je národním parkem s exotickými rostlinami a nádhernými plážemi, zdejší městečko připomíná severoafrickou osadu. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v Avignonu, využili jsme Dnů kulturního dědictví a navštívili některá muzea, obdivovali papežský palác, zahrady i proslulý Avignonský most St. Bénézet.

Krásu navštívených míst si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +