Drážďany

30. 11. 2012

I letos jsme se vydali na adventní exkurzi do Drážďan. Zájem studentů byl velký, proto bylo všech 47 míst během jednoho týdne obsazeno. Zpočátku to vypadalo, že budeme mít velké problémy s odjezdem, jelikož dny před ním mrzlo a měl přijít sníh. Nakonec nám počasí v Praze přálo a na Hlavním nádraží se brzy ráno sešlo všech 49 účastníků. Bohužel to nelze říct o počasí v Drážďanech, kdy nám po celou dobu prohlídky města pršelo.

I taková úskalí s sebou přináší předvánoční čas, my jsme je ale statečně zvládli. Prošli jsme si Zwinger, Theaterplatz s jeho známou operou Semperoper, pověděli jsme si historii Hofkirche, dnešní katolické katedrály, vystoupali jsme po schodech na Brühlsche Terrasse a blížili se na Neumarkt, kde stojí přenádherná Frauenkirche. Tentokrát se nám podařilo proniknout v davech lidí i dovnitř, kde probíhaly přípravy na adventní koncert.

Při cestě autobusem zpět si studenti vyzkoušeli své znalosti získané v Drážďanech a zúčastnili se zábavného vědomostního kvízu, jehož vítězi se stali Helena Lukavcová (3AV) a Jakub Pýcha (3CV). Výhercům gratulujeme.

Několik fotografií z exkurze si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +