Štědronín 2009

31. 8.-4. 9. 2009

V prvním zářijovém týdnu se i letos konal sportovně – aklimatizační kurz pro studenty prvních ročníků denního studia. Hned v první školní den studenti odjeli autobusem do Štědronína u Orlické přehrady, na krásné místo na ostrohu nad řekou jen 3 km od hradu Zvíkov.

Cílem kurzu je poznat své spolužáky, najít nové přátele a v poklidném prostředí dostat spoustu informací o chodu školy. V průběhu pobytu probíhala různá sportovní klání, společenská setkání, soutěže a samozřejmě výlety. V úterý jsme všichni společně navštívili hrad Zvíkov, který tvoří dominantu nad přehradou. Cesta na hrad vede krásným lesem a krajinou. Ve středu jsme se projeli parníkem na hrad Orlík, který jsme samozřejmě navštívili také. Ale krásné byly i pohledy z parníku na hrad Zvíkov a na místo našeho pobytu. Měli jsme štěstí na počasí, tak se bylo možné i koupat v místním bazénu.

Součástí kurzu jsou také jednoduché testy znalostí z biologie, matematiky, cizího jazyka, přírodopisu, chemie a test z obecného přehledu, které všichni úspěšně zvládli. Tyto testy nejsou známkovány a slouží jen jako výchozí informace pro žáky a učitele, jak na tom jsou budoucí studenti s vědomostmi a kde tedy bude v látce třeba začít. I tyto testy probíhají v přírodě - na louce, v lese, podle toho, jak počasí dovolí.

Velký dík patří všem pedagogům, kteří vytvořili příjemné prostředí a snažili se žákům vstup na střední školu maximálně ulehčit a vycházet jim vstříc, tj. Mgr. Heřmánkové, Mgr. Machkové, Ing. Koubové, Ing. Štěpánek−Simoníkové, Ing. Suchánkové, Mgr. Krámkovi, Ing. Matyášovi, Ing. Kolářovi, Ing. Hrubému a Mgr. Vaculíkovi.

Atmosféru prvního školního týdne přibližují fotografie v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2022
GrudaldSoft +