Štědronín 2008

1.-5. 9. 2008
Sportovně-aklimatizační kurz pro studenty prvních ročníků

Na naší škole je již tradicí, že v prvním týdnu školního roku odjíždí všechny první ročníky denního studia na sportovně – aklimatizační kurz do Štědronína.

Noví žáci a žákyně přijdou první den školy do své nové třídy a po několika základních informacích od třídního učitele a prohlídce budovy školy vyráží autobusem do Štědronína u Orlické přehrady. Štědronín je krásné místo na ostrohu nad řekou jen 3 km od hradu Zvíkov.

Ubytování je skromné, ale prostředí a zázemí je na vynikající úrovni. Areál rekreačního střediska je vybaven hřištěm i dostatkem místností pro případ špatného počasí. O krásách okolní přírody by se dalo psát velmi dlouho.

V letošním roce se sešla opět dobrá parta mladých lidí a celý kurz proběhl bez problémů. Všichni měli možnost najít nové přátele, poznat své spolužáky a v poklidném prostředí dostat spoustu informací o chodu školy. Součástí kurzu jsou i jednoduché testy znalostí z biologie, matematiky, cizího jazyka, přírodopisu, chemie a test z obecného přehledu. Testy nejsou známkovány a slouží jako výchozí informace pro žáky a učitele, jak na tom jsou budoucí studenti s vědomostmi a kde tedy bude v látce třeba začít. Dále co ze základní školy zopakovat, na čem v nebližší době stavět. Testy probíhají i v přírodě, na louce, v lese, podle toho, jak počasí dovolí.

Testy jsou ovšem jen jednou z částí kurzu. Především jde o to, aby se žáci poznali a vytvořili dobře fungující tým ve třídě. V průběhu týdne tedy probíhají různá sportovní klání, společenská setkání, soutěže a samozřejmě výlety.

V úterý jsme všichni společně navštívili hrad Zvíkov, který tvoří dominantu nad přehradou. Cesta na hrad vede krásným lesem a krajinou.

Středa byla věnována výletu parníkem po přehradě.

Tým pedagogů se snaží vycházet žákům vstříc v programu kurzu, který je samozřejmě přizpůsoben počasí. V letošním roce jsme měli štěstí a mohli využít i venkovní bazén.

Velký dík patří všem pedagogům, kteří vytvořili příjemné prostředí a snažili se žákům vstup na střední školu maximálně ulehčit a vycházet jim vstříc, tj. Mgr. Heřmánkové, Mgr. Machkové, Mgr. Tuscherové, Mgr. Krámkovi, Ing. Matyášovi a Mgr. Vaculíkovi.

Atmosféru prvního školního týdne přibližují fotografie v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +