Štědronín 2006

4.-8. 9. 2006
Sportovně-aklimatizační kurz pro studenty prvních ročníků

Na začátku celé akce byl záměr vedení školy zkusit něco nového, co usnadní a zpříjemní vstup na školu novým studentům. Po objíždění republiky a shánění vhodného objektu se podařilo najít vhodné místo v krásné jihočeské krajině u Orlické přehrady. První den školy tedy studenti prvních ročníků nezasedli do školních lavic, ale do přistavených autobusů a společně s několika učiteli zamířili směr Štědronín-Plazy na břehu Orlické přehrady.

Zde jsme společně strávili několik dní, během nichž se sice neučilo, ale na lenošení také mnoho času nezbylo. Každý den se psal vstupní test z jednoho předmětu (přírodopis, chemie, matematika a cizí jazyk), jehož výsledek naznačil učitelům stávající úroveň studentů. Narozdíl od školního prostředí se však testy psaly venku při příjemném posezení v trávě na sluníčku. Zapomenuty nebyly ani školní řády a pravidla studia na škole, které se také určitě lépe poslouchaly při posezení u bazénu než mezi čtyřmi stěnami tříd.

Jedním z cílů kurzu bylo vzájemné seznámení se studentů a při jaké jiné příležitosti se dá lépe seznámit než při hrách nebo při sportu. Hned první den tedy třídy skládaly periodickou tabulku složenou z prvků získaných v lesním terénu. Studenti si také vyzkoušeli absolvování překážkové trasy s invalidním postižením (tzv. pochod marodů) nebo si na závěrečný večer po skupinách připravili vlastní vystoupení. Nutno dodat, že svého úkolu se zhostili skvěle a všichni se výborně bavili.

Mezi studenty se odehrál turnaj ve fotbalu a ve volejbalu, jehož vítězi předposlední den pobytu vyzvali tým učitelů ke vzájemnému duelu. Mimochodem - ve volejbalu vyhráli učitelé a ve fotbalu zvítězili přeci jen běhavější studenti, takže se týmy rozešly se smírným výsledkem.

V průběhu kurzu nám přálo počasí, proto nechybělo ani koupání v bazénu a v Orlické přehradě. Velmi pěkné počasí jsme využili i na dva pěší výlety – na nedaleký hrad Zvíkov, spojený s projížďkou parníkem po Orlické přehradě, a ke kostelíku sv. Anny.

V pátek nás autobusy odvezly zpět „do všedních dnů“ a druhým školním týdnem už začala normální školní výuka, ale přechod mezi prázdninami a nástupem do nové školy to byl pro studenty prvních ročníků příjemný, ostatně pro zúčastněné učitele také. I když dnes již atmosféru prvního školního týdne připomínají jen fotografie, z nichž několik je možno si prohlédnout v naší fotogalerii.
 

 

   
© 2015−2023
GrudaldSoft +